Gimnazjum w Imielinie
Nawigacja
Start
Rekrutacja
Dziennik elektroniczny
Plan Lekcji
Kalendarz szkolny
Galeria
Galeria II (nowa)
Do pobrania
Szkoła
Koncepcja pracy szkoły
Wyniki egzaminu
Historia
Certyfikaty
Dokumenty
Wychowawcy
Osiągnięcia
Rada Rodziców
Dzwonki
Biblioteka
Pedagog i psycholog szkolny
Socrates Comenius
Kółka zainteresowań
Szkolne Koło Caritas
Samorząd Uczniowski
Prezentacje szkolne
Wybór zawodu
Przedmioty
język polski
matematyka
fizyka
chemia
biologia
informatyka
w-f
język angielski
język niemiecki
język hiszpański
historia
geografia
plastyka
muzyka

Realizujemy projekty...

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 120
Nieaktywowany Użytkownik: 902
Najnowszy Użytkownik: pmuller
Prognoza pogody
WIRTUALNY SPACER PO GIMNAZJUM
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego gimnazjum...wirtualnie. Klikając poniższe zdjęcie przeniesiony zostaniesz we wnętrza szkoły a gdzie wejdziesz zależy od ciebie :)
(Tempo ładowania spaceru zależy m.in. od szybkości łącza internetowego. Bądź cierpliwy.)


tbrysz dnia październik 15 2014 21:30:57 · Drukuj
PROPOZYCJA CIEKAWEGO WARSZTATU DLA RODZICÓW NASTOLATKÓW

"Czym są życiowe dylematy nastoletnich dzieci? Jak poradzić sobie z naporem ich emocji i własnego zdania? Po co i jak rozmawiać? Ile dać wolności, a ile kontroli? Te kwestie poruszą podczas warsztatu w kwietniowej Strefie Rodzica psycholog Karolina Zalewska oraz pedagog Grzegorz Łunkiewicz. Spotkanie odbędzie się 15 kwietnia o godz. 17.30 w katowickim wydziale SWPS.
Czas dorastania potocznie określamy mianem „okresu buntu". Jednak nie każdy nastolatek wybiera walkę o niezależność. Zdarza się, że młodzi ludzie decydują się na unikanie konfliktowych sytuacji, konieczności stawiania ich przed wyborem. Jedna i druga sytuacja może okazać się wyzwaniem dla rodziny ze względu na zmiany zachowania, nagłe wybuchy emocji i wiążącą się z tym trudność „dogadania się". Podczas warsztatu prowadzący przedstawią kwestie związane z naturalnymi dylematami rozwoju i wynikającymi z nich potrzebami nastolatków. Rodzice poznają swoje możliwości odpowiadania na te potrzeby. Instrukcja „pięciu kroków" pozwoli przygotować się na nastoletnią „inwazję mocy". Więcej informacji TUTAJ
Wstęp wolny po wypełnieniu formularza . Serdecznie zapraszamy!


mhabryka dnia marzec 24 2015 10:45:07 · Drukuj
NASI MODELARZE
Uczniowie naszej szkoły 14 marca 2015 r. brali udział IX Otwartych Zawodach Modeli Samochodów Zdalnie Sterowanych o Puchar Przewodniczącej Rady Miasta Lędziny. W kategorii szkół gimnazjalnych Jakub Baron zajął drugie miejsce, a Dawid Jochymek czwarte. Konkurs organizowany był w hali sportowej Fundacji Rozwoju Sportu Kultury Fizycznej i Turystyki w Lędzinach.


mhabryka dnia marzec 22 2015 20:51:32 · Drukuj
REKOLEKCJE I EGZAMINY KLAS II
Informujemy, że w dniach 16-18.03.2015 odbędą się rekolekcje oraz egzaminy klas II. Prosimy o zapoznanie się z terminami:

16.03.2015
8.45 - zbiórka wszystkich klas w Gimnazjum i przemarsz na rekolekcje
10.30 - egzamin (część humanistyczna)

17.03.2015
8.45 - zbiórka wszystkich klas w Gimnazjum i przemarsz na rekolekcje
10.30 - egzamin (część matematyczno-przyrodnicza)

18.03.2015
8.45 - zbiórka wszystkich klas w Gimnazjum i przemarsz na rekolekcje
10.30 - egzamin (część językowa)

mhabryka dnia marzec 13 2015 20:02:31 · Drukuj
ZIMA ZATRZYMANA W OBIEKTYWIE
Oto wyniki konkursu fotograficznego „Zima w obiektywie 2015”, przeprowadzonego przez Miejski Ośrodek Kultury w Lędzinach, który powołał Komisję w składzie:
1.Przewodniczący komisji: Michał Brom
2.Członek Komisji: Łukasz Urbisz
3.Członek Komisji: Przemysław Czerniak
4.Członek Komisji: Józef Domaradzki.
W kategorii Gimnazja, nasze uczennice zajęły I miejsce (Julia Ścierska) i III miejsce (Weronika Makowska). Jak widać nasi uczniowie mają swoje pasje, które przynoszą im satysfakcję.

mhabryka dnia marzec 12 2015 21:45:23 · Drukuj
MŁODY PROFESJONALISTA W GIMNAZJUM
100 gimnazjalistów z Imielina już wie, co warto studiować i gdzie znaleźć przyszłościową pracę. 9 marca 2015 r. w Gimnazjum w Imielinie spotkali się z panem Mikołajem Komórem założycielem oraz przewodniczącym zarządu Stowarzyszenia Grupa Progress, instytucji szkoleniowej działającej na rzecz budowy silnego, nowoczesnego społeczeństwa europejskiego, która prowadzi szkolenia m.in. z przedsiębiorczości, kreowania ścieżek kariery, zarządzania informacją IT.
Mikołaj Komór jest jednym z 20 młodych profesjonalistów, którzy w całej Polsce odwiedzają szkoły, biblioteki i domy kultury. To młodzi ludzie mający ciekawą, przyszłościową pracę związaną z nowoczesnymi technologiami. Wszystkich łączy charyzma, pasja i ważne doświadczenia zawodowe, mogące być inspiracją dla młodzieży.
Pan Mikołaj Komór przyjechał do Imielina na spotkanie z uczniami Gimnazjum im. Powstańców Śląskich, którym opowiedział o swojej karierze. Młodzież miała okazję dowiedzieć się, jak wygląda jego dzień pracy, wspólnie rozmawiano o nowych zawodach i zastanawiano się, które z nich są najbardziej przyszłościowe. Całość miała charakter warsztatowy – były quizy, pytania i wspólne ćwiczenia. W opinii młodzieży atmosfera panująca w czasie zajęć była „fantastyczna”.
Na pytanie „Co było dla was najbardziej inspirujące w czasie spotkania?” gimnazjaliści odpowiedzieli: „wytrwałość w dążeniu do celu”, „stworzenie czegoś własnego”, „wiek się nie liczy, pomysł na siebie można realizować kiedy się chce”, „żeby spróbować czegoś, wierzyć w siebie i swoje możliwości”, „warto spełniać marzenia”, „dążenie do celu, determinacja”.
Spotkanie zostało zrealizowane dzięki udziałowi Gimnazjum w Imielinie w trzeciej edycji projektu „Link do przyszłości. Młodzi, Internet, Kariera”. Jest to przedsięwzięcie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizowane dzięki środkom firmy Microsoft i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Do tej pory - podczas dwóch poprzednich edycji projektu - w całej Polsce odbyło się blisko 750 takich spotkań, w których uczestniczyło ponad 21 tysięcy osób. Projekt ten ma na celu wsparcie młodych ludzi w podjęciu świadomych wyborów dotyczących ich przyszłości zawodowej. W związku z trudną sytuacją na polskim rynku pracy, wysokim bezrobociem, niedostosowaniem kompetencji i kwalifikacji do potrzeb pracodawców, młodzież nie ma łatwego startu. Od ich pierwszych decyzji odnośnie wyboru kierunku dalszego kształcenia zależy, czy zdobędą pracę i osiągną sukces zawodowy. Ta decyzja jest niezwykle trudna i nie można podejmować jej pochopnie. Dlatego głównym zadaniem akcji „Link do przyszłości” jest pomoc uczniom w planowaniu ich edukacji i kariery, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki, opartej na nowych technologiach i wiedzy.
GALERIA ZE SPOTKANIA

mhabryka dnia marzec 11 2015 21:00:57 · Drukuj
WIZYTA PZS BIERUŃ
W dniu 5 marca gościliśmy pracowników i uczniów z PZS Bieruń, którzy przyjechali zapoznać trzecioklasistów ze swoją ofertą edukacyjną. Oprócz wykładu połączonego z prezentacją, można było poznać nauczane zawody od strony praktycznej na sześciu stanowiskach. Można było m.in. stanąć za kasą w sklepie, zobaczyć przekrój silnika samochodu lub podziwiać kompozycje z warzyw. Gimnazjaliści sprawdzili swoje preferencje zawodowe przez wypełnienie ankiet i rozmowy z doradcą zawodowym. Miłym akcentem na koniec była możliwość wzięcia udziału w spontanicznych sesjach zdjęciowych i zabrania ich wydruków na pamiątkę.mhabryka dnia marzec 10 2015 10:33:33 · Drukuj
SPOTKANIE DLA UCZNIÓW KLAS III
W ramach projektu LINK DO PRZYSZŁOŚCI 9 marca 2015r. na spotkanie z uczniami klas trzecich Gimnazjum w Imielinie przejedzie p. Mikołaj Komór.
Założyciel oraz przewodniczący zarządu http://grupaprogress.pl/ Stowarzyszenia Grupa Progress, instytucji szkoleniowej działającej na rzecz budowy silnego, nowoczesnego społeczeństwa europejskiego, która prowadzi szkolenia m.in. z przedsiębiorczości, kreowania ścieżek kariery, zarządzania informacją i IT.
Brand Director inicjatywy Ruszmy Szczecin http://ruszmyszczecin.pl/. Ruchu społecznego, który ma na celu zaktywizowanie mieszkańców Szczecina do działań na rzecz miasta. Wydawca miesięcznika https://www.facebook.com/SzczecinInProgress „Szczecin in Progress”. Koordynator projektów takich jak: „Inicjatywy Przedsiębiorczości” (dofinansowanie samorządowe), „Wielka aktywność w małym mieście” (dofinansowanie UE FRSE) czy festiwalu Flow.
Coach projektów posiadających dofinansowanie z funduszy strukturalnych UE. Trener w zakresie przedsiębiorczości oraz aktywności społecznej i zawodowej. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Specjalista ds. tworzenia wizerunku organizacji oraz kampanii marketingowych. Organizator wielu konferencji oraz debat. Prezes i współwłaściciel firmy Corona Group Sp. z o.o.

mhabryka dnia marzec 06 2015 15:47:59 · Drukuj
XXII TYDZIEŃ ZIEMI
Zapraszamy do zapoznania się ofertą konkursów organizowanych przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu z okazji XXII Tygodnia Ziemi: KONKURSY

mhabryka dnia marzec 06 2015 15:40:21 · Drukuj
POWIATOWY KONKURS BIBLIOTECZNY
4 marca w Gimnazjum nr 1 w Bieruniu odbył się powiatowy konkurs "Niezwykłe biografie". Dotyczył on znajomości życia i twórczości Wisławy Szymborskiej oraz treści książki "Złodziejka książek" Markusa Zusaka. Uczennice naszego Gimnazjum: Roksana Baron i Julia Galas z klasy Ic, zdobyły w tym konkursie wyróżnienie. Gratulujemy:-) GALERIA

mhabryka dnia marzec 06 2015 15:30:56 · Drukuj
REJONOWY KONKURS POEZJI, PROZY I MAŁYCH FORM TEATRALNYCH W JĘZYKU ANGIELSKIM
Znów możemy pochwalić się kolejnym sukcesem naszych uczniów. W Rejonowym Konkursie Poezji, Prozy i Małych Form Teatralnych w języku angielskim nasze uczennice zajęły wysokie miejsca. I miejsce zajęła Julia Szydłowska, a miejsce II Weronika Solecka. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


mhabryka dnia marzec 06 2015 09:47:18 · Drukuj
Strona 1 z 66 1 2 3 4 > >>
Nasza Szkoła
GODŁO
ISO
Szkoły odkrywcy talentów
Śląska Szkoła Jakości
Szkoła PROJEKTORA
Oferta LO w Bieruniu
Oferta PZS w Bieruniu
Oferta PZS w Lędzinach
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gimnazjum oczami uczniów
Socrates Comenius
Uczniowie Gimnazjum
(uczestnicy programu Socrates Comenius)

Co zobaczyli Nasi uczniowie?
Krótki reportaż!
Koncert chóru
Nasza Szkoła
Modyfied by cpt_paul & michał 2010